Dowcip dymplomatyczny

Razu pewnego zrealizowałem jedno z moich małych marzeń i wraz z pracownikami dyplomatycznymi polskiej ambasady pojechałem malować bodaj dwa pierwsze szlaki turystyczne w Armenii. No dobra, jedynie robiłem zdjęcia, jak inni malowali, ale od dawna wiadomo, że fotografowanie zwiększa morale pośród obiektów fotografowanych.

W każdym razie, jak w każdej specyficznej branży, dominował niszowy humor. Przedstawiam zatem najlepszy dowcip dyplomatyczny (jeszcze z okresu Zimnej Wojny), jaki dane mi było słyszeć:

Pewnego razu, w latach powiedzmy 60., zorganizowano na dworze brytyjskiej królowej niezwykle ważny raut dla ambasadorów i innych dyplomatów. Rozmowy toczyły się w najlepsze, kiedy nagle Elżbieta II puściła głośnego bąka. Zapadła niezręczna cisza, ale szybko w sukurs przyszedł, jak można się było spodziewać, ambasador Francji, który wstał i powiedział:
– Bardzo Państwa przepraszam, ale od kilku dniu czuję się nie najlepiej i stąd moje nieprotokólarne zachowanie. Jutro składam oczywiście dymisję.
Wszyscy odetchnęli z ulgą, że tak szybko i taktownie wybawił królową z niezręcznej sytuacji.
Królowa zaczęła pogawędkę z ambasadorem Niemiec i znowu puściła bardzo głośnego bąka. Zapadła cisza, ale Niemiec pomny zasług poprzednika szybko oznajmił, że jadł dzisiaj wurst na obiad i stąd te odgłosy, i że bardzo przeprasza, po przyjęciu składa natychmiast dymisję.
Znowu ulga i ciche gratulacje, że taktownie i zręcznie wybawił królową. Za parę minut królowa jednak zaczęła kręcić się na zydelku i znowu puściła bardzo głośnego bąka. Zapada cisza. Na to wstaje ambasador ZSRR, stuka widelcem o kieliszek, po czym gromkim głosem oświadcza:
– TRZECIE PIERDNIĘCIE KRÓLOWEJ BRYTYJSKIEJ AMBASADA ZSRR BIERZE NA SIEBIE!

Kurtyna, oklaski.

Advertisements
This entry was posted in Zabawne. Bardzo. and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s